Biuro Technologiczne-"MAGMAsoft"
Projektując technologię wykorzystywane są najnowocześniejsze narzędzia takie jak: AutoCAD® (2D) oraz SolidWorks® (3D). Do weryfikacji naszych koncepcji wykorzystywany jest program MagmaSOft® pozwalający na symulację zarówno procesu zalewania, jak i krzepnięcia ciekłego metalu. Zastosowane technologie pozwalają na skrócenie czasu wdrożenia nowego asortymentu oraz zapewniają wymaganą jakość odlewów. Stawiamy na jakość, nasze biuro technologiczne to połączenie ogromnego doświadczenia pracowników i nowoczesnych rozwiązań.
Modelarnia
Modelarnia wyposażona jest w maszyny i urządzenia, które pozwalają na wykonanie lub adaptację modeli drewnianych, żywicznych i metalowych według technologii opracowanych przez Biuro Technologiczne KZO ZREMB S.A.
Formiernia
Odlewnia dysponuje dwiema nowoczesnymi liniami formierskimi, w skład których wchodzą mieszarko-nasypywarki o wydajności masy odpowiednio 10 ton/h oraz 20 ton/h. Technologia formowania oparta jest o masy furanowe połączone z wydajną stacją regeneracji masy. Formy po zalaniu wybijane są na kracie wstrząsowej o nośności 4 ton.
Topialnia
Topialnia wyposażona jest w piec indukcyjny dwutyglowy o pojemności 2 x 1.500 kg firmy Inductoterm®. Czas topienia wsadu wynosi do 60 minut. Piec jest elektronicznie sterowany, na bieżąco dokonywane są pomiary temperatury. Spust dokonywany jest do kadzi zatyczkowych lub przechyłowych, przygotowanych uprzednio na stanowiskach wygrzewania kadzi. Pracę jednostek topialni wspiera Spektrometr firmy Foundry-Master Pro produkcji Oxforf Instruments Analytical GmbH Do wytopów kupowany jest starannie selekcjonowany złom wsadowy. Wszystko powyższe gwarantuje odpowiednie właściwości otrzymanego metalu.
Oczyszczalnia
Na wydziale oczyszczalni dokonuje się operacji usunięcia elementów technologicznych oraz ręcznej obróbki mechanicznej za pomocą dwóch oczyszczarek firmy Stema.
Obróbka cieplna
W celu uzyskania odpowiednich właściwości mechanicznych oferuje się pełny zakres obróbki cieplnej realizowanej za pomocą dwóch sterowanych komputerowo, elektrycznych pieców termicznych gwarantujących wykonanie zadanej krzywej obróbki cieplnej. W zależności od przeznaczenia i pożądanych własności odlewy poddawane są odpowiedniej obróbce cieplnej: wyżarzaniu normalizującemu, ulepszaniu cieplnemu, przesyceniu, zmiękczeniu oraz odprężaniu
Obróbka mechaniczna
Dysponujemy własnym wydziałem obróbczym, w którego skład wchodzą maszyny obróbcze, takie jak: tokarki, frezarki oraz tokarka karuzelowa. W ofercie posiadamy zarówno usługi obróbki wstępnej jak i finalnej.
Kontrola Jakości
Posiadamy własne laboratorium oferujące pełną gamę badań defektoskopowych. Zapewniamy Państwu wysoką jakość wyrobu potwierdzoną dokumentami Kontroli Jakości wg PN-EN 10204+A1:2006, zgodnie z wymogami odbiorcy: o Atest z podaniem wyników badań potwierdzony przez Dział Kontroli Jakości, o Świadectwo odbioru 3.1 z podaniem wyników badań potwierdzone przez Dział Kontroli Jakości, o Świadectwo odbioru 3.2 potwierdzone przez upoważnionego przedstawiciela zamawiającego, Obszary działania: Kolejnictwo Przemysł maszynowy Górnictwo węgla i miedzi Energetyka Budownictwo i inne... Najwyższa jakość w konkurencyjnej cenie. Profesjonalna obsługa i terminowość realizacji.
 
 
Krakowskie Zakłady Odlewnicze ZREMB SA 32-120 Nowe Brzesko, ul. Przemysłowa 4 tel +48 12 287 01 60, kzo@zremb.krakow.pl
Image 01 Image 02 Image 03 Image 02 Image 03 Image 03